• Deurne verslaat GSV'28 en neemt koppositie over

    GSV'28 heeft maar kort kunnen genieten van de hoogste positie op de ranglijst van de 1e klasse E. Na een ongeslagen serie van zeven officiële wedstrijden moesten de mannen van Joep Schepers zondag hun meerdere erkennen in een stug, energiek en effectief Deurne. De 0-2 overwinning van de sympathieke wit-blauwen zorgde voor stuivertje wisselen in Genhout. Waar GSV'28 nu gedeeld 2e staat, is Deurne met 12 punten de nieuwe koploper.

    Dat Deurne en GSV'28 er een spannende wedstrijd van konden maken, stond op voorhand wel vast. Beide ploegen incasseerden pas drie tegengoals, hielden al drie keer de nul en bleven nog ongeslagen in hun eerste vijf competitiewedstrijden dit seizoen. Voor GSV'28 werd het puzzelen. Nadat Thom Brinkhof vorige week voor de wedstrijd al werd toegevoegd aan de waslijst met geblesseerden, moest GSV'28 het zondagmiddag ook stellen zonder vaste basisspelers Yves Jamin (gebroken enkel) en Milan Koetsier (liesblessure). Kansen voor anderen: Tom Meertens die vorige week goed inviel op rechtsback en Jeroen Gerets terug in de basiself waardoor Jarno Leen een linie 'lager' startte.

    De ploegen die vorig seizoen beiden een driepunter op elkaar sportpark wisten te pakken, maakten er een intense wedstrijd van. Heel veel duels, weinig ruimte om te voetballen en zodoende ook weinig doelpogingen. Het waren de verdedigende kwaliteiten van beide teams die ervoor zorgden dat een kleine 250 toeschouwers een goede, maar taaie wedstrijd voorgeschoteld kregen.

    GSV'28 probeerde bij de start van de wedstrijd met een wervelstorm Deurne te overrompelen. De gasten raakten niet onder de indruk en maakten geen fout. In de 14e minuut een discutabele ingooi in het voordeel van de Brabanders. Linker vleugelaanvaller en topschutter Rens Joosten kwam aan de bal en poeierde deze snoeihard in het vangnet. Een half metertje langs het doel van Geoffrey Jacobs. 

    In het vervolg van de 1e helft was het GSV'28 dat Deurne verder richting eigen doel dreef dan andersom. GSV'28 kreeg twee hoekschoppen, maar zag de mannen onder leiding van Frank Teeuwen beter verdedigen dan de andere tegenstanders tot dusver in deze spannende 1e klasse E. Geen vierde treffer uit een hoekschop van GSV'28 dit seizoen. Deurne bleef heel veel energie leveren en zag vooral eigen aanvoerder Joris van den Heuvel en Joost Gerrits veel duels winnend afsluiten.

    Vlak voor rust scoorde Deurne uit een tweede fase die ontstond na een door Stan Shotton weggewerkte (eerste) hoekschop. Linksback Thijs Vosselman bracht de bal opnieuw in het Genhouter strafschopgebied. Daar dachten Yannick Paulussen en Chris Potter aan buitenspel van collega-verdediger Yuri Veeneman. Een inschattingsfout, want een andere GSV'er stapte volgens grensrechter Ruinard te laat om een buitenspelval te creëren. Veeneman nam de bal fraai aan en knalde deze in een keer langs doelman Jacobs: 0-1.

    Teleurgesteld maar strijdbaar gezien het spel in de eerste helft gingen de Genhouter rood-witten richting eigen kleedlokaal 28. In vergelijkbare wedstrijden vorig seizoen toonde GSV'28 zich als een moeilijk te kloppen ploeg. GSV'28 streed dan ook al snel ten aanval, maar kreeg daarbij weinig hulp van de arbitrage. Maar liefst vier twijfelachtige situaties in minder dan tien minuten werden allen als buitenspel beoordeeld. Zeker de lange bal op Jeroen Gerets leek volledig op appèl 'bestraft' te worden met buitenspel.

    GSV'28 mocht zich echter niet laten leiden door het gevoel 'benadeeld' te zijn bij fluitsignalen na een discutabele overtreding of buitenspelsituatie. Onze rood-witten moesten op eigen initiatief een serieuze kans forceren. Dat lukte telkens maar niet, ondanks veelvuldig balbezit op de helft van de Brabanders. Deurne bleef stug en energiek verdedigen en toonde waarom zij na zondag de minst gepasseerde ploeg van de competitie zijn. Deurne kreeg zelf ook een paar kleine mogelijkheden om een tweede treffer te maken. Vooral Stefan van der Werf kwam twee keer dichtbij. Een schot vlak na rust vloog een halve meter over en bij een hoekschop kwam Van der Werf nét niet met zijn hoofd tegen de bal.

    Het Genhouter vlaggenschip bleef op de deur kloppen bij Deurne en kreeg vanuit het niets een overtreding op de rand van het strafschopgebied mee. Milian Vidic achter de bal die met een halfhoge om de muur gekrulde bal probeerde doelman Verhoeven te verschalken. Verhoeven kreeg zijn arme achter de bal, maar had in tweede instantie hulp van zijn eigen achterhoede nodig. Invaller Jeannot Sporck pikte de bal op, kapte een Brabander uit en vond Yannick Paulussen. Paulussens inzet werd ternauwernood geblokt door Yuri Veeneman die zich met deze redding tot man of the match ontpopte.

    Geen 1-1 voor GSV'28, dé grote kans die een team vrijwel altijd krijgt. GSV'28 bleef proberen, maar moest toezien hoe Deurne optimaal profiteerde van één momentje waarin een ongelukkige fout werd gemaakt. Topscorer Rens Joosten werd de hoofdrolspeler in de drie minuten waarin hij in zijn tweede kans de bal tussen de palen schoot. Eerst een uitbraak van collega Luuk Seijkens met een schot vanaf rand 16 dat langs de verkeerde kant van de paal vloog. 

    In de 82e minuut de beslissing in deze spannende wedstrijd. Per Hendrix kon het balbezit niet behouden na een pass van Chris Potter. Joost Gerrits pikte de bal op en zag al snel dat de Genhouter linksback weg was uit de achterhoede. Met een fraaie pass langs de lijn vond Gerrits Stefan van der Werf die de bal voorbij Julien Rompelberg in het Genhouter strafschopgebied bracht. Daar stuitte de bal harder door dat overgebleven centrale verdediger Yannick Paulussen verwachtte waardoor deze ongelukkig voor de voeten van Rens Joosten uitkwam. 0-2 Deurne, einde wedstrijd.

    33 competitiewedstrijden op rij lukte het Genhouter vlaggenschip iets wat Deurne deze middag wist te voorkomen: ten minste één Genhouter treffer. Voor het eerst sinds 29 januari 2023 (0-5 tegen VV Maastricht West) scoorde GSV'28 niet op eigen Jean Nijsten Sportpark. Deurne ging voor de vierde keer de nul houden en bleef dus ook in hun 10e officiële wedstrijd (6 competitie- en 4 bekerwedstrijden, red.) ongeslagen. In de absolute slotfase konden inzetten van Per Hendrix en Merijn Welters de Brabantse doelman Verhoeven niet verrassen.

    GSV'28 doet nog steeds volop mee in de top van de 1e klasse E. Deurne leidt met 12 punten, gevolgd door vier ploegen met 11 en Boekel Sport met 10 punten. Er zijn dus nog zes serieuze kanshebbers voor de 1e periodetitel over 8 wedstrijden. Al moet gezegd worden dat Deurne met een punt voorsprong en wedstrijden tegen promovendi SV Someren en Bladella de beste papieren heeft. Zondag de Limburgse derby tussen BSV Limburgia en GSV'28 die beiden een goede seizoensstart kennen met 11 punten uit 6 wedstrijden.

    1e klasse E | 6e speelronde
    GSV'28 1 - Deurne 1: 0-2 (0-1)
    43' 0-1 Yuri Veeneman
    83' 0-2 Rens Joosten

    Gele kaarten:
    GSV'28: Per Hendrix (58')
    Deurne: Mahad Abdulahi Abdi (60') en Rens Joosten (74')

    Scheidsrechter:
    Yannick Bos

    Assistent-scheidsrechters:
    Jos Klerks en John Ruinard

    Uitslagen andere wedstrijden 1e klasse E:
    EFC 1 - BSV Limburgia 1: 1-1 (0-0)
    De Valk 1 - Boekel Sport 1: 0-1 (0-0)
    Bekkerveld 1 - RKSV Nuenen 1: 2-2 (2-1)
    Volharding 1 - Sportclub Susteren 1: 0-2 (0-0)
    De Ster 1 - Best Vooruit 1: 2-2 (0-1)
    Bladella 1 - SV Someren 1: 0-0

    Programma 7e speelronde (zondag 9 november 2025):
    BSV Limburgia 1 - GSV'28 1
    Best Vooruit 1 - Volharding 1
    Boekel Sport 1 - EFC 1
    Deurne 1 - SV Someren 1
    RKSV Nuenen 1 - De Valk 1
    De Ster 1 - Bladella 1
    Sportclub Susteren 1 - Bekkerveld 1