GSV'28 is zeker van een plaats in de knock-outfase van het bekertoernooi voor amateurverenigingen in het district Zuid II. Op eigen Jean Nijsten Sportpark werd afgerekend met een oude bekende angstgegner, VV Eijsden. Waar onze rood-witten in het eerste kwart de wedstrijd al in het slot hadden moeten gooien, lukte dat pas in het derde kwart. Doordat GSV'28 met twee doelpunten verschil won, is het nu met 3 punten en een positief doelsaldo zeker van een plek bij de eerste twee in de poule van drie.
Op waarschijnlijk de laatste zondag van 2025 waarbij de thermometer 30 graden toonde, maakten drie mannen hun officiële debuut in GSV'28 1. In de basiself mochten Jori Driessens en Stan Shotton starten, het laatste kwartier werd de laatstgenoemde vervangen door Bas Hermans. Ten opzichte van de verloren bekerwedstrijd tegen RKSV Minor 1 keerde ook Yves Jamin terug op de plek die vorige week bezet werd door de geblesseerde Yannick Paulussen.
GSV'28 moest vanmiddag met minstens twee doelpunten verschil winnen om zeker te zijn van plaatsing voor de knock-outfase. Naast deze motivatie had GSV'28 zich ook sportief te revancheren voor de povere vertoning in Nuth vorige week. Onze rood-witten staken hun ambities voor deze warme voetbalzondag niet onder stoelen of banken en gingen direct volop in de aanval. In de 6e minuut brak Stan Shotton al voor het eerst door en zette goede vriend Jarno Leen in scoringspositie. Leen kwam net niet goed uit en miste daardoor een grote kans voor de ogen van doelman Brian Dodemont.
Dodemont, die zondag de kans kreeg waardoor oud-doelman van GSV'28 Randy van Goethem op de bank plaats moest nemen, kreeg genoeg momenten om zich in de kijker te spelen. Twee minuten na het eerste Genhouter offensief was het Per Hendrix die met een goede actie ditmaal Stan Shotton vrij voor het Eijsdense doel zette. Shotton schoot twee keer, maar zag deze inzetten geblokt. Rechtsback Tom Meertens pikte vervolgens de bal op, omspeelde drie verdedigers, bleef rustig en schoot de bal langs Dodemont. Een uitstekende actie: 1-0.
Het eerste half uur was het eenrichtingsverkeer in Genhout. Eijsden kon slechts een (ongevaarlijke) hoekschop afdwingen. GSV'28 had een tweede treffer moeten maken. Jeroen Gerets en Per Hendrix vervulden de hoofdrol. Eerst een goede hoekschop van Hendrix die door Gerets overgekopt werd. Twee minuten later een uitstekende steekpass van de spits die Hendrix één-op-één voor Dodemont zette. Een gewaagde stift van de topscorer van de vorige twee seizoenen viel jammer genoeg op het dak van het doel.
GSV'28 was duidelijk beter, maar beloonde het goede spel niet met een verdubbeling van de voorsprong. De laatste tien minuten voor rust kwam Eijsden beter in de wedstrijd. Het eerste alarm in het doel van GSV'28 werd geluid toen Milan Koetsier een bal op de doellijn kon wegwerken. Het schot van Joep Houben, die in de 2e klasse GSV'28 een keer eigenhandig op de rug legde met een hattrick, was te slap. Enkele minuten na deze grote kans wist uitblinker aan de zijde bij de gasten Xavier Hogenboom met een fraaie steekpass Drik van der Pluijm vrij voor het doel te zetten. De jongste man op het veld faalde niet en maakte de gelijkmaker: 1-1.
In het restant van het eerste bedrijf kreeg opnieuw Stan Shotton twee mogelijkheden om zijn eerste treffer voor GSV'28 te noteren. Zijn geduld werd op de proef gesteld, want in de afronding voor de rust miste Shotton telkens de benodigde scherpte. De eerste speldenprikken na de verkoelende drankjes in de kleedlokalen werden uitgedeeld door Eijsden. Xavier Hogenboom probeerde het van afstand en miste het doel van doelman Jacobs maar net. Ook een hoekschop werd niet volledig ongevaarlijk.
In de tweede helft werd duidelijk welke ploeg conditioneel de beste kaarten in handen had. Eijsden bleef hoog druk zetten. Iets wat veel energie kostte, maar ook zorgde voor ruimtes in de achterhoede. GSV'28 kon mede hierdoor in 7 minuten van de tussenstand in haar voordeel veranderen: van 1-1 naar 4-1. Het eerste doelpunt (2-1) werd veroorzaakt door een risicovolle opbouw van de Eijsdense defensie en hoog druk zetten van de thuisploeg. De bal kwam bij Per Hendrix. Zijn schot werd gepareerd door Brian Dodemont, maar wel dusdanig dat de ingestapte Stan Shotton de bal in het lege doel kon schieten.
Ook in de volgende gevaarlijke momenten was GSV'28 zeer effectief. Een volgende voorzet van Per Hendrix werd door de rood-blauwen verwerkt tot hoekschop. Hendrix bleef bij de bal staan en speelde direct Jori Driessens aan. Die zag zijn kans schoon om een loepzuivere assist af te leveren op Stan Shotton. De buitenspeler werd mede door het snelle schakelen van GSV'28 nauwelijks gedekt en kon de bal zo bij de tweede paal tegen de touwen koppen: 3-1.
Eijsden trapte vervolgens af en zag al snel dat kilometervreter Jarno Leen de bal veroverde en met een kopbal Per Hendrix vond. Het centrale duo Jaspars en Wolfs kon Hendrix niet afstoppen. Net als in de eerste helft Hendrix oog in oog met Dodemont. Deze keer geen lob, maar de eenvoudigere keuze die de doelman vaak kansloos laat: omspelen. 4-1, een uitstekende fase van de Genhouter voorhoede.
In het laatste kwart van de wedstrijd bracht de technische staf van GSV'28 Milian Vidic en Maikel de Groot als verse krachten in de aanvalslinie. Per Hendrix en Jeroen Gerets kregen rust na alle inspanningen op het gloeiende veld. Vidic werd al direct in stelling gebracht door Chris Potter. Vidic omspeelde de ver uitgekomen doelman Dodemont, maar kon vanuit de lastige hoek het doel of vrijgelopen Maikel de Groot nét niet vinden.
GSV'28 kreeg via Stan Shotton, Jarno Leen en Milian Vidic nog drie goede mogelijkheden om een vijfde treffer te maken. Het lukte net niet om het vizier zo scherp te stellen als dat eerder deze 2e helft wel lukte. In de tussentijd was inmiddels ook debutant Bas Hermans binnen de lijnen gekomen. De speler van GSV'28 2 stelde zich al een aantal wedstrijden dienstbaar op door plaats te nemen op de bank en kreeg in deze wedstrijd zijn eerste officiële speelminuten. Zijn eerste balcontact werd meteen de hoogste bal van de wedstrijd.
In de laatste fase van de wedstrijd werd vermoeidheid zichtbaar aan de kant van GSV'28. Zowel conditioneel als qua concentratie ging er een en ander mis. Xavier Hogenboom profiteerde en schoot vanaf 25 meter zomaar een bal in de verre bovenhoek. Een enorme zwabberbal die Geoffrey Jacobs verraste. De Genhouter sluitpost moest in de 90e minuut nog twee keer zijn handschoenen gebruiken. Opnieuw Hogenboom en invaller Daan Konings scoorden bijna waardoor GSV'28 hun plek in de volgende ronde zou verspelen.
Na 90 warme minuten mochten supporters van GSV'28 tevreden terugkijken op deze wedstrijd. GSV'28 bekert door en speelt op zondag 19 oktober in de 2e ronde van het bekertoernooi. Wie de tegenstander wordt, hangt af van de loting die eind september plaatsvindt. Eijsden ontvangt RKSV Minor en heeft dezelfde opdracht als GSV'28 vandaag: winnen met minstens twee doelpunten verschil. GSV'28 is zondag vrij en speelt dinsdagavond 16 september een oefenwedstrijd in Echt tegen vierde divisionist EVV. Vier dagen later staat de seizoensouverture tegen Bekkerveld op het programma. Op zaterdagavond om 19.00 uur na afloop van de veteranenderby tussen GSV'28 en VV Schimmert.
Districtsbeker KNVB Zuid II groep 1-08 | 2e speelronde
GSV'28 1 - Eijsden 1: 4-2 (1-1)
8' 1-0 Tom Meertens
38' 1-1 Drik van der Pluijm
55' 2-1 Stan Shotton
60' 3-1 Stan Shotton
62' 4-1 Per Hendrix
82' 4-2 Xavier Hogenboom
Gele kaart:
Eijsden: Roel Jaspars (75')
Scheidsrechter:
Stan van Doren
Tussenstand na 2 van 3 speelrondes:
1. RKSV Minor 1 | 1-3 (2-1)
2. GSV'28 1* | 2-3 (5-4)
3. Eijsden 1 | 1-0 (2-4)
* geplaatst voor knock-outfase Districtsbeker Zuid II
Uitslagen andere teams uit competitie GSV'28 (1e klasse E):
Sportclub'25 1 - Bekkerveld 1: 2-0
Best Vooruit 1 - Zwaluw VFC 1: 2-2
SC 't Zand 1 - Bladella 1: 2-2
Boekel Sport 1 - Venlosche Boys 1: 0-1
BSV Limburgia 1 - Chevremont 1: 3-1
Deurne 1 - ZSV 1: 3-1
RPC 1 - EFC 1: 1-2
De Valk 1 - RKSV Nuenen 1: 2-5
SV Budel 1 - SV Someren 1: 1-1
VV Alfa Sport 1 - De Ster 1: 0-2
Sportclub Susteren 1 - Rhode 1: 1-1
Erp 1 - Volharding 1: 3-1