GSV'28 heeft zondagmiddag uitstekende zaken gedaan in de 1e klasse E. De mannen van Joep Schepers versloegen Sportclub Susteren 1 door doelpunten van topscorers Jarno Leen en Jeroen Gerets en zijn na een zwakke start in november de laatste acht dagen drie plaatsen gestegen. Onze rood-witten vinden zichzelf nu terug op de 4e plaats en zijn tijdens de winterstop zeker van een plek in het linker rijtje van de competitiestand.
In een guur en koud Genhout hadden GSV'28 VR1 en GSV'28 2 het goede voorbeeld gegeven door hekkensluiter RKHBS VR2 (0-4) en RKSV Minor 2 (3-1) te verslaan. Kon het Genhouter vlaggenschip dit als extra motivatie gebruiken? Het werd een weerzien tussen veel oude bekenden. Jean Maas was eerder vijf seizoenen succesvol hoofdtrainer van Sportclub Susteren en Genhouter linksback Chris Potter stond vorig seizoen nog in de basiself van de uitploeg. Bij de groen-witten Leo Beckers als hoofdtrainer op de bank die al regelmatig de degens kruiste met GSV'28 en diverse spelers onder zijn hoede had.
Voor beide ploegen stond er veel op het spel in deze Limburgse derby. Sportclub Susteren wilde na de 1-0 overwinning op EFC vorige week aansluiting vinden bij de middenmoot. GSV'28 kon met een overwinning aanpikken bij de subtop van de ranglijst, maar tegelijkertijd ook belandden in de zeer spannende middenmoot. De Genhouter rood-witten startten met dezelfde basiself als in de gewonnen wedstrijd in en tegen RKSV Nuenen. Zowel GSV'28 en Sportclub Susteren misten een handvol selectiespelers door blessures.
GSV'28 begon uitstekend aan de wedstrijd en had binnen 100 tellen al op voorsprong moeten komen. Een perfecte voorzet van Milian Vidic werd te gretig richting de verre hoek gekopt door Jarno Leen die volledig vrij stond: de bal stuitte naast. Binnen het kwartier een tweede grote kans. Deze keer een actie over rechts waar Stan Shotton beduidend sneller was dan zijn opponent die in deze 10e competitiewedstrijd al op 'pelt' stond. Shotton haalde de achterlijn, bracht de bal voor en vond Jori Driessens. Diens aanname was helaas net niet goed genoeg om een vrije schietkans op het doel van Omar Vlemmings over te houden aan deze snelle aanval.
De eerste mogelijkheid voor Sportclub Susteren volgde na een onbestrafte overtreding op Tom Meertens. Levy Jans brak door maar zag Geoffrey Jacobs zijn doel en lastige hoek verkleinen. Een eerste redding van de Genhouter sluitpost. Een rommelige fase volgde. Beide ploegen leden veel balverlies en konden ondanks veel strijdlust weinig kwaliteit tonen op het Genhouter kunstgrasveld. Uit het niets scoorde Sportclub Susteren de openingstreffer. Verdediger Yannick Paulussen leverde de bal in bij Levy Jans die nog geen minuut daarvoor van positie was gewisseld met zijn collega-buitenspeler. Jans dribbelde in en gaf Geoffrey Jacobs het nakijken op een Arjan Robben-achtig schot in de linkerbovenhoek: 0-1.
Door alle tussenstanden op dat moment stond GSV'28 slechts ƩƩn puntje boven de nacompetitiestreep: een zeer brede middenmoot met ploegen die virtueel op 15, 14, 13 en 12 punten stonden. Zonder dat besef te hebben, ging GSV'28 direct op zoek naar een gelijkmaker. Een fraaie crosspass van Yannick Paulussen belandde bij Milian Vidic die het balbezit behield. Jori Driessens gaf de bal direct een uitdraaiende slinger richting het Susterse strafschopgebied waar Milan Lemmens de fout in ging en Jarno Leen een niet te missen kans liet: 1-1.
Sportclub Susteren bleef moeite houden met de lange ballen van GSV'28. Vlak voor rust een dieptepass van Chris Potter op spits Per Hendrix. Beide centrale verdedigers van de gasten schatten de pass verkeerd in waardoor Hendrix een schietkans kreeg. Een hard schot waar doelman Vlemmings maar net zijn lichaam achter kon krijgen. Geen voorsprong enkele minuten voor de thee, want de rebound van Jarno Leen vloog over de lat. Voor beide ploegen viel er nog wat te halen. Welk team zou geen grote fouten meer maken? En welk team kon de meeste energie leveren in het laatste deel van de wedstrijd?
GSV'28 had drie minuten na rust in ieder geval direct op voorsprong moeten komen. Een goede hoekschop van Per Hendrix belandde voor de voeten van Paulussen wiens inzet van de lijn werd gehaald. Er volgde direct een tweede fase waarbij de verdediging tegen de laagstaande zon inkeek. De bal vloog over alles en iedereen heen en kwam zomaar in de voeten van Merijn Welters. Die kon aannemen, kijken en een hoek kiezen, maar zag ook Omar Vlemmings binnen een seconde voor zijn voeten staan. Een 100% kans voor de man die vorige week nog de winnende tegen de touwen schoot.
In de 57e minuut liet Sportclub Susteren weer van zich horen. Aanvallend gezien de beste man in hun team zondag Stijn van Luijk schoot vanaf een meter of 20 de bal tegen de binnenkant van de paal. De bal rolde achter doelman Jacobs door over de achterlijn: geen tegendoelpunt voor GSV'28 dat hier goed weg kwam. Halverwege de 2e helft vond de technische staf van GSV'28 het tijd voor een (positionele) wissel in de voorhoede. Jeroen Gerets verving Milian Vidic en wees Per Hendrix direct naar een andere positie. Dat zorgde al binnen een minuut voor gevaar. Hendrix omspeelde rechtsback Kaylen van den Brink en zag zijn harde lage schot uit de verre hoek getikt door Vlemmings. Een beste redding van de goalie.
In de 72e minuut raakte Sportclub Susteren opnieuw in de problemen bij een lange bal van GSV'28 waar de voorhoede druk zette op de twijfelende laatste linie. De jongste man op het veld Kas Golsteijn en Vlemmings misten de bal. Het doel was leeg, maar GSV'28 had te veel tijd nodig om de bal in de juiste richting te schieten. Opnieuw een kans verkeken. Langzamerhand begonnen de supporters van GSV'28 nerveus te worden. Zeker toen Stijn van Luijk met een verwoestend schot Geoffrey Jacobs dwong om de bal uit de bovenhoek te plukken.
Enkele minuten later kwam Sportclub Susteren eerst goed weg, maar moest het toch zien hoe GSV'28 op voorsprong kwam. Bij een uitgemeten dieptepass van Per Hendrix op collega Stan Shotton zag linksback Daan Katzenbauer zich genoodzaakt om de doorgebroken buitenspeler te vloeren. Met alle risico's van dien: doordat Milan Lemmens nog op enkele meters naast / achter Shotton liep bleef het bij een gele kaart en een vrije trap op randje zestienmeter. Net als bij het eerste doelpunt zorgde Jori Driessens voor de voorzet die door de 40-jarige Jeroen Gerets tussen drie man in in de verre hoek buiten bereik van doelman Vlemmings werd gekopt. Een schitterende maar vooral hele belangrijke treffer. Waar trainer Leo Beckers zijn mannen voor had gewaarschuwd, werd de pijnlijke waarheid.
GSV'28 bleef vervolgens het betere van het spel houden en zag zichzelf nogmaals kansrijk toen Stan Shotton opnieuw de achterlijn haalde. Zijn voorzet werd maar net uit de doelmond verwerkt voordat Jeroen Gerets of Per Hendrix de bal tegen de touwen konden lopen. Onze rood-witten moesten blijven opletten, want het vuur was nog niet volledig gedoofd. In de blessuretijd nog een verdedigende hoofdrol voor Per Hendrix en Geoffrey Jacobs. Roel van Melick passeerde Chris Potter en werd op de achterlijn gestuit door een goede ingreep van Hendrix. De eerste hoekschop viel tegen een Genhouter been, maar ging net langs de juiste kant van de paal. Bij de tweede hoekschop kreeg Jacobs net op tijd zijn handen achter de bal op een linke volley van invaller Golsteijn.
GSV'28 kwam hierna niet meer in de problemen en mocht drie belangrijke punten bijschrijven. Het staat nu op 17 punten en zette door deze overwinning Sportclub Susteren op 7 punten achterstand. Volgende week zondag reist GSV'28 af naar Best. Daar treft het Best Vooruit dat haar laatste twee wedstrijden met 1-1 gelijk speelde tegen de Kempense ploegen De Valk en EFC. Op deze laatste speeldag van het kalenderjaar speelt de volledige top-6 tegen elkaar. Ondanks dat zijn zij alle zes zeker van een plek in het linker rijtje tijdens de winterstop. Voor Sportclub Susteren resteert een must-win thuiswedstrijd tegen rode lantaarn SV Someren.
1e klasse E | 10e speelronde
GSV'28 1 - Sportclub Susteren 1: 2-1 (1-1)
26' 0-1 Levy Jans
32' 1-1 Jarno Leen
78' 2-1 Jeroen Gerets
Gele kaarten:
Sportclub Susteren: Daan Katzenbauer (76') en Roel van Melick (87')
Scheidsrechter:
Luuk Hendrix
Assistent-scheidsrechters:
Jan van Asseldonk en Burak Misir
Uitslagen andere wedstrijden 1e klasse E:
SV Someren 1 - RKSV Nuenen 1: 1-2 (1-2)
Bladella 1 - BSV Limburgia 1: 1-6 (0-4)
De Valk 1 - De Ster 1: 1-1 (0-1)
Deurne 1 - Boekel Sport 1: 1-0 (0-0)
EFC 1 - Best Vooruit 1: 1-1 (1-0)
Bekkerveld 1 - Volharding 1: 3-2 (1-1)
Programma 11e speelronde (zondag 6 december 2025):
Best Vooruit 1 - GSV'28 1
Boekel Sport 1 - BSV Limburgia 1
RKSV Nuenen 1 - Deurne 1
De Ster 1 - EFC 1
Bekkerveld 1 - Bladella 1
Volharding 1 - De Valk 1
Sportclub Susteren 1 - SV Someren 1
Programma t/m carnaval:
Vrijdag 12 december: voorlaatste training 2025 en Kerstevent in kantine
Dinsdag 16 december: laatste training 2025 en Kersttoepen in kantine
Vrijdag 2 januari: eerste training 2026
In week van 5 januari: 4e ronde Districtsbeker Zuid II (laatste 32), loting en speeldatum volgt
Zondag 18 januari: Volharding 1 - GSV'28 1
Zondag 25 januari: GSV'28 1 - De Ster 1
Zondag 1 februari: Bekkerveld 1 - GSV'28 1
Zaterdag 7 februari, 18.00: GSV'28 1 - De Valk 1