Aanstaande maandag speelt GSV’28 1 een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. In de kwartfinale van de Districtsbeker Zuid II spelen de Genhouter rood-witten in en tegen SV Budel 1. De Brabanders bezetten momenteel de 5e plaats in de 2e klasse E (met o.a. Caesar, RKSV Minor en RVU) en bleven tot dusver ongeslagen in het bekertoernooi. Op eigen Sportpark Budel een gevaarlijke tegenstander op een klassiek natuurgrasveld.
Beide ploegen weten wat het winnen van deze bekerwedstrijd betekent: plaatsing voor de halve finale (een thuiswedstrijd op 14, 15 of 16 april) met de kans om voor het eerst in de clubhistorie de finale van de Districtsbeker Zuid II (op 3 mei in Nederweert) te bereiken, maar nog opzienbarender, plaatsing voor de Eurojackpot KNVB Beker volgend seizoen. Iets wat SV Budel nog nooit lukte. GSV'28 bereikte in 2004 de laatste vier en lootte in de toenmalige Amstel Cup in de 1e ronde Fortuna Sittard. GSV'28 kreeg kansen en het bleef lang 0-0, maar uiteindelijk was het invaller Jerry Taihuttu die in het laatste twintig minuten een loepzuivere hattrick liet noteren.
SV Budel is de laatste vijfentwintig jaar bezig aan een golvende opmars. De Brabanders werden in 2003 kampioen in de 5e klasse D en promoveerden vier jaar later via de nacompetitie naar de 3e klasse. Na degradatie in 2014 was er twee jaar later tijd voor een groot feest vanwege het kampioenschap in de 4e klasse D. De oranjehemden bleven vervolgens tot en met het laatste coronaseizoen actief in de 3e klasse. In dat seizoen ging het mis in de laatste speelrondes waardoor men een stapje terug deed. In de laatste drie seizoenen was het echter vaak feest op Sportpark Budel. Maar liefst 59 van hun laatste 84 competitiewedstrijden werden omgezet in drie punten. Een kampioenschap in 2023 en een jaar later promotie naar de 2e klasse via nacompetitie. In het eerste seizoen 2e klasse (waarin het in 1998 voor het laatst uitkwam) werd SV Budel knap 2e achter SV Someren.
Dit seizoen startten de man0nen van hoofdtrainer Gijs Bonnema opnieuw sterk met 10 punten uit de eerste vier wedstrijden. Daarna kwam er zand in de Brabantse motor. De laatste drie wedstrijden voor de winterstop leverden weer zeven punten op waardoor de Budelnaren tijdens het Kerstdiner op een veilige plek in de subtop stonden. 2026 verloopt goed voor SV Budel. Alleen titelkandidaat Venlosche Boys en directe concurrent Sparta'18 versloegen de oranjehemden. Op eigen Sportpark Budel werd al acht wedstrijden op rij niet meer verloren.
Aan GSV'28 de lastige taak om SV Budel op eigen hoofdveld te verslaan. Voor de Genhouter rood-witten wordt het sowieso weer eens tijd om op natuurgras te winnen. De laatste zege in een officiële wedstrijd op een echt gazon dateert van 20 mei 2024. Op deze (Pinkster)maandag zorgde Raymond Frijns in de 90e minuut voor het winnende doelpunt nadat Marco Thoma (strafschop) en Djordy Zaicsek GSV'28 vroeg in de wedstrijd op een 0-2 voorsprong hadden gezet. Dit seizoen werd er zeker niet slecht gevoetbald op natuurgras, maar leverde het vertoonde spel nog geen overwinning op.
GSV'28 speelde dit seizoen vijf bekerwedstrijden. De allereerste ging met minimaal verschil verloren tegen RKSV Minor (2-1), waarna een 4-2 overwinning tegen Eijsden precies genoeg was om door te gaan naar de knock-outfase van het bekertoernooi. Nadat Vaesrade in Genhout in de tweede helft geklopt werd (3-1), kregen de mannen van Joep Schepers zonder te spelen toegang tot de laatste 32. In die ronde wachtte direct na de winterstop Sittard. Een 2-4 overwinning leverde een schitterende derby op tegen competitiegenoot De Ster. Per Hendrix en Jarno Leen schoten GSV'28 naar de kwartfinale (2-0).
SV Budel speelde al zeven bekerwedstrijden. In de groepsfase gaf het Veritas op eigen Sportpark Breierein een flink pak op de broek (0-5) waarna een puntje thuis tegen SV Someren (1-1) en overwinning in Beek en Donk tegen Sparta'25 (1-2) poulewinst en plaatsing voor de knock-outfase opleverde. FC Maasgouw, Helden en Walram werden met ruime cijfers verslagen waarna competitiegenoot RKSV Minor de tegenstander werd in de achtste finale. In de reguliere speeltijd werd er geen geldig doelpunt gemaakt, waarna doelman Luuk Smolenaars de gevierde man werd in de strafschoppenserie (4-2).
SV Budel heeft bijna 1.000 leden verdeeld over onder andere 10 mannen seniorenelftallen, 2 vrouwenteams en 30 jeugdteams. De vereniging is 17 maanden jonger dan GSV'28 (opgericht op 1 augustus 1929) en speelde met haar hoofdmacht één seizoen in de 1e klasse (1966/1967). Naast SV Budel zijn ook FC Cranendonck, VV Maarheeze en Rood Wit'67 actief vanuit de meest zuidelijke Brabantse gemeente Cranendonck. Deze drie verenigingen spelen dit seizoen allemaal in de 4e klasse D. Ondanks het feit dat GSV'28 1 nog nooit eerder tegen SV Budel 1 speelde, is er wel een link tussen beide verenigingen. De beide 2e elftallen troffen elkaar een aantal keer in de competitie. Bij SV Budel is de lange aanvaller Wilgard Vos (#18) dit seizoen met 13 treffers topschutter. In het bekertoernooi scoorde de 19-jarige Diego Seijkens (#16) al 7 (!) keer. Opletten voor dit aanvallende duo dus.
We wensen iedereen een sportieve en goede wedstrijd toe!
Adres: Sportpark Budel, Poelderstraat 4A
Scheidsrechter: Taha Bouders
Assistent-scheidsrechters: Huseyin Caner en Bram Houwers
Spelers ‘op pelt’ (geschorst in volgende bekerwedstrijd bij gele kaart tijdens kwartfinale):
SV Budel 1: Luuk Smolenaars, Wilgard Vos, Finn Adams en Tim Berndsen
GSV’28 1: Milan Koetsier en Per Hendrix
Net als in de 4e en 5e ronde geldt dat in de kwartfinales (en verder) een gele kaartals gevolg van onsportief gedrag tevens bestraft wordt met een tijdstraf van 10 minuten.
Programma kwartfinales (maandag 6 april 2026):
Kwartfinale 1: 14.30 | SV Budel 1 - GSV'28 1
Kwartfinale 2: 14.00 | SV Venray 1 - Lierop 1
Kwartfinale 3: 14.30 | Mierlo Hout 1 - Berghem Sport 1
Kwartfinale 4: 14.00 | EVV Echt 1 - VV Maastricht West 1
De vier winnaars plaatsen zich voor halve finale van de Districtsbeker Zuid II en de 1e voorronde van de Eurojackpot KNVB Beker (seizoen 2026/2027). De winnaar van kwartfinale 1 speelt op dinsdag 14, woensdag 15 of donderdag 16 april thuis tegen de winnaar van kwartfinale 2. De winnaar van deze halve finale is tevens de thuisspelende vereniging in de bekerfinale op zondag 3 mei op neutraal terrein van Merefeldia (Nederweert).